İsrail’in Gazze Saldırılarına Karşı ABD’de İstifa Dalgası!

ABD’nin desteklediği İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları, ABD’de bir iç istihbarat yetkilisinin protestosuna yol açtı. ABD İçişleri Bakanlığı Özel Asistanı Maryam Hassanein, İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına sessiz kalan Biden yönetimine tepki göstererek istifa ettiğini duyurdu.

Hassanein, “Müslüman bir Amerikalı olarak, İsrail’in Gazze’deki soykırımına finansal destek veren ve farklı sesleri dikkate almayan bir yönetim için çalışmam artık mümkün değil” dedi.

“37 BİN İNSAN ÖLDÜRÜLÜRKEN BİDEN DESTEĞİNİ ARTTIRDI”

ABD İçişleri Bakanlığı Özel Asistanı Maryam Hassanein

Biden yönetiminin son 9 aydır İsrail’in Gazze’deki soykırımına karşısında sessiz kaldığını ve hatta bu saldırıları finanse ettiğini savunan Hassanein, “37 binden fazla Filistinlinin ölümüne ve milyonlarca insanın açlıkla mücadele etmesine rağmen, Biden yönetimi İsrail’e sağladığı askeri desteği durdurmak yerine artırdı.” dedi.

Hassanein, “Başkan Biden, cinayetleri durdurmak yerine İsrail’in şiddetini finanse etmeyi seçti. Bu politika, ABD’deki Arap ve Müslüman topluluklar arasında büyük endişe ve öfkeye neden oldu” ifadelerini kullandı.

“İSLAMOFOBİK DUYGULAR DIŞ POLİTİKAMIZA YERLEŞTİ”

Arap ve İslamofobik duyguları daha da derinleştiğini düşünen Hassanein açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

ABD’deki Arap ve Müslüman topluluklar, İsrail ordusunun camileri, kiliseleri, hastaneleri, oyun alanlarını ve okulları vurarak Gazze’deki şehirleri tamamen yok etmesini ve ABD tarafından sağlanan mühimmatlarla Gazze’de tüm din ve etnik kökenlerden binlerce insanı öldürmesini dehşet içinde izledi. Başkan Biden, cinayetleri durdurmak için ABD baskısını kullanmak yerine bu şiddeti finanse etmeye devam ederken, Arap karşıtı kinayeleri ve açık yalanları tekrarlayarak Filistinli Amerikalılara karşı nefret suçlarını körükledi. Arap karşıtı ve İslamofobik duygular dış politikamıza yerleşmiştir ve Filistinlilerin hayatlarına yönelik garip umursamazlıkla ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır

Hassanein’in istifası, ABD’deki Müslüman ve Arap toplulukları arasında derin bir tartışma ve tepkiye neden oldu. Biden’ın seçim kampanyasında adalet vaat etmesine rağmen, yönetiminin Filistinlilere karşı tutumu geniş çapta eleştirildi ve protesto edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x