Nusayrat katliamının tanıkları anlattı: ‘Bir anda gelen kıyamet’

Nusayrat Mülteci Kampı’nda 274 Filistinlinin hayatını kaybettiği katliamın tanıkları, yaşadıkları dehşeti anlattı.

İsrail ordusu önceki gün Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlediğini ve iki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyururken, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı ve çeşitli bölgelere eş zamanlı şekilde kara, hava ve denizden yoğun şekilde düzenlediği söz konusu saldırılarda 64’ü çocuk 274 Filistinli yaşamını yitirdi. 

Kanlı katliamına tanıklık eden Umm İslam el-Assar, yeğeninin de yaralandığı saldırı için “Kıyamet gününün dehşeti gibiydi. Herkes etrafındakilerden kaçıyordu, sokaklar ve yollar cesetlerle doluydu, her yerde kan vardı” dedi. 

Her şeyin bir anda olduğunu belirten Filistinli kadın, şöyle konuştu: “Olan bitenler, son derece zor ve aniydi. Evlerimizdeydik ve bir anda büyük bir gürültü koptu, her yerden bomba sesleri duymaya başladık. Quadcopter dronlar makineli tüfeklerle herkese ateş açmaya başladı.” 

Olayın izleri yüzüne yansıyan Umm İslam, şu ifadeleri kullandı: “Hiçbir uyarı yapılmadı. Bir anda İsrail ordusu, evleri ve sivilleri bombalamaya, vurmaya başladı. Kardeşimin evi de hedef alınan evlerdendi. Ev, eşi ve 6 kızının üzerine yıkıldı. İnsanlar ne olduğunu, nereye gideceklerini bilemeden sokaklara çıkarak koşuşturmaya başladı.” 

Umm İslam, saldırıda kardeşinin 6 kızından 2’sinin öldüğünü, 4’ünün ve annelerinin ise yaralandığını belirtti. 

Umm İslam el-Assar’ın kız kardeşi Umm Beşar da o dehşet anlarını, “Kuşatma, etrafımızda patlamalar, bir anda her yanı toz kapladı, göz gözü görmüyordu. Ölüler yerdeydi, her yerde kan vardı” sözleriyle anlattı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x