Roketsan ileri teknoloji savunma sistemlerini Katar’da sergiliyor

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani’nin himayesinde, Katar Silahlı Kuvvetlerinin ev sahipliğinde ve organizatörlüğünde düzenlenen Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı (DIMDEX 2024), dünyanın dört bir yanından katılımcıları ve ziyaretçileriyle Katar Ulusal Kongre Merkezi’nde kapılarını açtı. 4-6 Mart’ta ziyaretçilerini ağırlayacak fuarda Roketsan da deniz, kara ve hava sistemlerinden oluşan gözde ürünlerini vitrine çıkarıyor.

Körfez bölgesinin en önemli savunma sanayi buluşmalarından biri olan DIMDEX’e katılımlarını değerlendiren Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, “Türkiye ve Katar arasındaki yüksek düzeyli stratejik ilişkilerin savunma sanayi ihracatımıza çok önemli katkıları oluyor. Roketsan olarak ülkemizin bu ilişkilerinden güç alırken, gerçekleştirdiğimiz ihracatlarla ikili ilişkilere katkı sunmaktan da memnuniyet duyuyoruz. DIMDEX’in Katar ve tüm bölge ülkeleri ile olan iş birliğimizi artıracağımız bir fuar olacağını öngörüyoruz. Sahada başarısını defalarca kanıtlamış performansıyla muadillerine fark atan ürünlerimiz ile global pazarda rekabet ederek ülkemizi temsil etmek bize gurur veriyor” ifadelerini kullandı.

Roketsan, standını ziyaret eden çok sayıda askeri delegasyon, heyet ve yetkililere ileri teknoloji savunma sistemlerinden oluşan gözde bir seçki sunuyor. Roketsan’ın Katar’da vitrine çıkardığı ürünler; Mini Akıllı Mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve MAM-T, CİRİT Lazer Güdümlü Füze, KARAOK Kısa Menzilli Tanksavar Silahı, Orta Menzilli Tanksavar Silah Sistemi OMTAS, Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi L-UMTAS, Seyir Füzesi ÇAKIR, SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi, Yakın Hava Savunma Sistemi LEVENT, Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS) ve Taktik Füze Fırlatma Sistemi KMC olarak sıralanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x